Wyniki I Mistrzostw Kleczewa w XC MTB Rowerów Górskich

files/images/galeria/pilka_nozna_halowa/Radoslaw Lonka - kategoria mastersow.jpg

W pierwszą niedzielę sierpnia, na Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Kleczewa Rowerów Górskich XC MTB Cross Country z cyklu Thule Cup 2014. Startowali najlepsi kolarze górscy Wielkopolski. W wyścigach elity kobiet i mężczyn triumfowali Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny i Michał Górniak z Piły, zaś w najliczniej obsadzonej rywalizacji mastersów klasą dla siebie był Radosław Lonka z Wrześni – dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne Amatorów. Drugi wśród mastersów w klasyfikacji open był Marek Witkiewicz z Poznania (rocznik 1958), który za każdym startem zadzwia kibiców i swych rywali swą doskonałą formą. Trzecie miejsce zajął Filip Mańczak z Kicina. Oto wyniki poszczególnych kategorii:
Supermasters - pierwsza dziesiątka
1. Radosław Lonka, Września
2. Marek Witkiewicz, Poznań
3. Filip Mańczak, Kicin
4. Jan Zozuliński, Poznań
5. Maciej Zabłocki, Poznań
6. Maciej Kubicz, Tomaszów Mazowiecki
7. Hubert Kwiatkowski, Poznań
8. Przemysław Mikołajczyk, Konin
9. Andrzej Jackowski, Stara Łubianka
10. Michał Badowski, Września

Wyścig elity mężczyn (12 rund, mastersi - 10) był popisem jazdy pary Michał Górniak z Piły i Oskar Pluciński z Konina. Odjechali oni po starcie rywalom i z każdą minutą powiększali przewagę nad konkurentami. Dwie rundy przed metą Michał Górniak zaatakował, Oskar Pluciński próbował gonić, ale pilanin był dziś świetnie dysponowany i w ładnym stylu triumfował. Trzeci był Tomasz Zozuliński z Poznania.
Wśród pań pewnie zwyciężyła Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny przed Karoliną Dopierałą i Pauliną Codą (obie z Poznania).
W pozostałych kategoriach triumfowali: juniorka - Aleksandra Konieczna (Jarocin), junior - Filip Jeleniewski (Chodzież), masters kobiety - Patrycja Petroczko (Śrem), młodzik - Maciej Połatyński (Nowe Miasto), młodziczka - Martyna Szudra (Leszno), żak - Dawid Skwarka (Brzeziny).
Najlepszym zawodnikom puchary wręczał burmistrz Kleczewa Marek Wesołowski. Udanej imprezy nie zakłóciły pod koniec nawet opady deszczu, zaś wszystkim dziś startującym spodobał się pomysł ścigania na rowerach górskich wokół Malty bis, w której tworzeniu swe palce maczał Klemens Mikuła. Twórca poznańskiej Malty. Zawodnicy wyrazili swoje uznanie za organizację zawodów i składali deklarację  chęci startów w kolejnych edycjach mistrzostw.
Dziękujemy Burmistrzowi Gminy i Miasta Kleczew i wszystkim osobom które pomogły w organizacji tej imprezy rowerowej, mając nadzieję że za rok odbędzie się kolejna edycja zawodów. Dziękujemy także sponsorom: Firmie "ELECTRIC' z Konina, Firmie "Danbud" z Kleczewa, Firmie "SCHUKO" Polska z siedziba w Ślesinie, Firmie "ROLPLAN" z Kleczewa, Firmie "METAL-BUD" z Kleczewa oraz Firmie ZGKiM z Kleczewa.

Wróć