Wyniki I Miejskiego Eliminatora XC MTB Rowerów Górskich Kleczew 2014

files/images/galeria/pilka_nozna_halowa/eliminator mezczyzn - podium.jpg

files/images/galeria/pilka_nozna_halowa/eliminator panie - podium.jpg

Drugiego sierpnia, w bardzo upalny dzień, został rozegrany po raz pierwszy w Gminie Kleczew, Miejski Eliminator XCE, czyli sprinty na rowerach górskich. To była niezwykle udana impreza, w której triumfowali Anna Drozdek z Nowej Soli i Oskar Pluciński z Konina. Trasa wyścigu o długości około 400 m, została wytyczona na terenie miejskiego targowiska, w pobliżu jeziora Stępa. Do zawodów zgłosiło się pięć pań i dwudziestu trzech mężczyzn. Oto wyniki końcowe rywalizacji w I Miejski Eliminatorze XCE Kleczew 2014:
Eliminator XCE, 800 metrów - finał kobiet
1. Anna Drozdek, Nowa Sól - 02:16 min.
2. Aleksandra Konieczna, Jarocin - 02:20
3. Klaudia Janik, Piła - 02:27
4. Idalia Gmura, Zielona Góra - 02:33
Eliminator XCE, 800 metrów - finał mężczyzn
1. Oskar Pluciński, Konin - 01:56 min.
2. Grzegorz Bem, Nowa Sól - 01:58
3. Michał Górniak, Piła - 02:00
4. Tomasz Zozuliński, Poznań - 02:01
Miłym akcentem dla kleczewskiej publiczności była wygrana w Mini Eliminatorze 10-latka z Kleczewa. Był nim Adam Przebieracz, który wygrał zawody dla dzieci przed rodzeństwem z Leszna - Martyną Szudrą i Danielem Szudrą.
Cztery pierwsze miejsca wśród kobiet i mężczyzn, poza pucharami, nagradzane były premiami finansowymi w wysokości: 1. miejsce - 500,00 złotych, 2. miejsce - 300,00 złotych, 3. miejsce - 200,00 złotych, 4. miejsce - 100,00 złotych.
Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników I Miejskiego Eliminatora XCE w Kleczewie honorowali: burmistrz miasta Marek Wesołowski, prezes firmy Electric Roman Byczyk oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie Daniel Bednarek.
Nie obyło się tym razem bez dramatycznie wyglądającego upadku na trasie zawodów. Startujący w wyścigu eliminacyjnym z numerem 101 Jan Dominiak (rocznik 1997) z Nowego Tomyśla  na pierwszej przeszkodzie nie zapanował nad rowerem, przeleciał nad kierownicą i wylądował na ... pozbruku. Pomoc ratowników była natychmiastowa i bezcenna, ale młody kolarz trafił do szpitala na 24 godziny obserwacji. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie i zawodnik wraca do zdrowia. Życzymy mu powodzenia w kolejnych startach.
Dziękujemy Burmistrzowi Gminy i Miasta Kleczew i wszystkim osobom które pomogły w organizacji tej imprezy rowerowej, mając nadzieję że za rok odbędzie się kolejna edycja zawodów. Dziękujemy także sponsorom: Firmie "ELECTRIC' z Konina, Firmie "Danbud" z Kleczewa, Firmie "SCHUKO" Polska z siedziba w Ślesinie, Firmie "ROLPLAN" z Kleczewa, Firmie "METAL-BUD" z Kleczewa oraz Firmie ZGKiM z Kleczewa.

Wróć